Zmarszczki są oznaką starzenia związaną z ubytkiem kolagenu, elastyny i kwasu hialuronowego w skórze. A składników tych zaczyna brakować już po 25 r.ż! W pierwszej kolejności zmarszczki pojawiają się w okolicach, gdzie skóra jest cienka, a więc pod oczami. Z pomocą przyjść może mezoterapia igłowa, która polega na precyzyjnym dostarczeniu do skóry właściwej substancji odżywczych. Skórę może zagęścić i dotlenić także karboksyterapia, czyli terapia dwutlenkiem węgla. Jest to zabieg nieuczulający, bezbolesny, szybki. Na zmarszczki mimiczne oczu i czoła sprawdza się toksyna botulinowa zwana botoksem. Lekarz podając lek iniekcyjnie, powoduje zblokowanie nadmiernie pracujących mięśni. W efekcie skóra relaksuje się, a zmarszczki wygładzają. Metodą zagęszczenia skóry i zmuszenia jej do regeneracji jest Dermapen® – opatentowane urządzenie wykonujące setki nakłuć na sekundę. Skóra kontrolowanie uszkodzona zaczyna pracę, wytwarza niezbędne składniki, m.in. kolagen – jednym słowem rewitalizuje się. Mocniejszym działaniem jest radiofrekwencja mikroigłowa czyli połączenie nakłuć i fali radiowej – urządzenie doskonale sprawdza się w redukcji obwisłej skóry twarzy i ciała. Klienci szczególnie chętnie wskazują radiofrekwencję mikroigłową jako szybki i skuteczny zabieg anti-aging na szyję oraz dekolt.

„Smart aging” – tym mianem określamy dbanie o skórę i cały organizm tak, by zminimalizować negatywne skutki starzenia, przy jednoczesnym zachowaniu naturalności.

Z kolei w obszarach mniejszych, jak górna warga, powieki, gdzie inne metody mogą okazać się nieskuteczne lub nieprecyzyjne z pomocą przychodzi laser frakcyjny Emerge. Uszkodzenia, jakie wykonuje zmuszają skórę do przebudowy, wzmocnienia. Nie sposób nie docenić peelingów chemicznych na bazie np. retinolu, które pięknie wygładzają skórę dojrzałą i spłycają drobne zmarszczki i redukują przebarwienia. Bez peelingu i oczyszczenia skóry nie sposób wręcz myśleć o innych zabiegach – powinny one stanowić pierwszy etap w terapii anti-aging i być uzupełnieniem zabiegów medycyny estetycznej.