Blizna to tkanka łączna, która tworzy się na skórze lub wewnątrz organizmu w wyniku procesu gojenia się rany lub uszkodzenia tkanki. Blizny są naturalnym efektem reakcji organizmu na uszkodzenia tkanek, takie jak cięcia, oparzenia, urazy, operacje chirurgiczne lub procesy zapalne.

Blizny mogą mieć różne kształty, rozmiary i kolory, w zależności od rodzaju i głębokości rany, a także od indywidualnych cech organizmu. Niektóre blizny mogą być płaskie i prawie niewidoczne, podczas gdy inne mogą być wyniosłe, guzkowate lub zmieniać kolor w porównaniu do otaczającej skóry.

Nie musisz akceptować blizn ani chować ich przed światem – z przyjemnością zajmiemy się nimi niwelując ich widoczność najbardziej, jak to możliwe!

  • Laser frakcyjny – certyfikowany przez FDA, bezpieczny i bardzo skuteczny, pozwala szybko (różnica już po 1. zabiegu!) zredukować blizny na twarzy i ciele. Odczucia pacjenta są bardzo komfortowe, a zabieg szybki. Szczególnie polecany przy bliznach zanikowych oraz po chirurgicznym usuwaniu zmian skórnych typu pieprzyk. Ze względu na precyzyjne działanie rekomendujemy do usuwania blizn zarówno dużych, jak i małych, we wrażliwych okolicach, trudno dostępnych, pojedynczych.
  • Radiofrekwencja mikroigłowa – alternatywa dla lasera, zamiast wiązki światła wykorzystuje sterylny kartridż z igłami oraz siłę fali radiowej, wymuszając przebudowę skóry w miejscu, gdzie znajduje się blizna. Polecamy przy dużych powierzchniach zabiegowych, rozstępach, bliznach poparzeniowych.
  • Dermapen 4 – to najlepsze na świecie urządzenie do mikronakłuwania. Sterylny kartridż z 16 bardzo ostrymi igłami w tempie nieosiągalnym dla innych urządzeń nakłuwa blizny, zmuszając skórę do regeneracji. Polecamy przy licznych bliznach na twarzy oraz przy przeciwwskazaniach do pracy np. z falą radiową.