Trądzik to choroba skóry, uważana za 8. najczęstszą chorobę na świecie. Mówi się o skórze, ale w większości przypadków za problemem stoi szereg czynników związanych z całym organizmem. Dlatego tak ważne jest dla nas holistyczne podejście do problemu – analiza badań, analiza używanych kosmetyków, przyzwyczajeń Klienta, poznanie charakteru jego pracy. Czy wiecie, że trądzik dotyka nawet 90% osób w okresie dojrzewania? Nasi najmłodsi Klienci są jeszcze uczniami podstawówki. Coraz częściej jednak mówi się o trądziku osób dorosłych (acne tarda) i my również obserwujemy znaczny wzrost problemu u naszych Klientów, których trądzik zaatakował po 40 r.ż. Rozwój trądziku w wieku dojrzałym ma podłoże hormonalne. U wszystkich, czy to młodzieży, czy dorosłych, czynnikiem nasilającym trądzik jest stres! Jest też wiele innych czynników, które mają wpływ na pogorszenie trądziku: dieta, słońce, lekarstwa, nieodpowiednia pielęgnacja skóry.

Nasze doświadczenie i procedury zabiegowe pozwalają nam skutecznie pracować z problemem trądziku u Klientów w rożnym wieku.

Opieka nad pacjentem trądzikowym w naszej Klinice wygląda następująco:

  • dokładny wywiad dot. pielęgnacji domowej, przyjmowanych leków i stanu zdrowia
  • ustalenie planu zabiegowego
  • wykonanie zabiegu wg indywidualnej procedury, którą  układamy na podstawie wiedzy i doświadczenia pracy z Klientem trądzikowym
  • rekomendacja pielęgnacji domowej i dalszych zabiegów