Fraxis to najwyższej klasy laser CO2 nowej generacji. Laseroterapię możemy zastosować u pacjentów z problemami dermatologicznymi, estetycznymi, chirurgicznymi bądź z dolegliwościami w zakresie ginekologii. Laser frakcyjny FRAXIS CO2 należy do grupy laserów ablacyjnych – co to znaczy? Jego działanie polega na uszkodzeniu naskórka i skóry, a następnie jej złuszczeniu. Laser wytwarza wiązkę strumieni impulsów światła o mikroskopijnej średnicy, które wnikają w głąb skóry i pochłaniane są przez zawartą w tkankach wodę. Zjawisko fototermolizy powoduje natychmiastowe podgrzanie wody i jej odparowanie. Wydzielone ciepło uszkadza otaczające tkanki, w tym komórki i włókna kolagenowe. Uraz jest impulsem do intensywnych procesów regeneracji, odbudowy skóry i tworzenia się nowych włókien kolagenu. Tym samym jest to działanie anti-aging. Laser sprawdza się doskonale w redukcji blizn potrądzikowych zanikowych, blizn pozapalnych czerwonych oraz brązowych, w usuwaniu przebarwień posłonecznych, brodawek łojotokowych, a także kurzajek. W przypadku ciała jest efektywny w terapii rozstępów oraz wiotkiej skóry.

Frakcjonowanie odbywa się z minimalnym obszarem uszkodzenia skóry, co znacząco przyspiesza czas gojenia skóry po zabiegu oraz zmniejsza ryzyko powstawania skutków ubocznych.

O jakości lasera Fraxis świadczą nie tylko certyfikaty CE i FDA, ale przede wszystkim rekomendacja wielu lekarzy w Polsce i na Świecie.

DPP_003

Blizny potrądzikowe, przebarwienia, brodawki, rozstępy…

Pożegnaj je z laserem frakcyjnym!

Zabieg frakcyjny polega na wytworzeniu bardzo cienkich, ale głębokich kraterów ablacyjnych w skórze, pomiędzy którymi znajduje się nienaruszona skóra. Wywołany w ten sposób kontrolowany stan zapalny powoduje odpowiedź reparacyjną organizmu – napływ komórek naprawczych – cytokin, czynników wzrostu, czyli AUTOREGENERACJĘ.

  • Podczas zabiegu może wystąpić uczucie mrowienia i gorąca
  • W przypadku dużych obszarów zabiegowych i wyższej mocy skóra jest znieczulana maścią
  • Bezpośrednio po zabiegu jest podrażniona i zaczerwieniona
  • W klinice dysponujemy środkami przyspieszającymi gojenie i wyciszającymi stan zapalny
  • W kolejnych dniach powstają mikrostrupki, a następnie złuszczanie
  • Bardzo ważne jest stosowanie po zabiegu pielęgnacji i zaleceń przekazanych przez specjalistę
  • Po zabiegu obowiązkowo stosuje się wysoką fotoprotekcję
  • Najlepsze efekty zauważa się po około miesiącu od zabiegu
  • W przypadku serii zabiegowej efekty kumulują się i są najsilniejsze po 3 miesiącach od ostatniego zabiegu