Znalezienie mocnego, medycznego i bezbolesnego lasera do epilacji zajęło nam niemało czasu. Niezliczone testy, próby, przeglądanie wyników badań i w końcu jest – laser LINSCAN – dostępny w Klinice MezoSkin!

Dlaczego laser?
Epilacja z użyciem lasera różni się od starszych metod przede wszystkim trwałością efektów wynikających z termicznego zniszczenia cebulki włosa, uniemożliwiającego mu odrastanie. Zaawansowana technologia laserowa niewątpliwie wygrywa z codziennym goleniem maszynką czy bolesnym usuwaniem owłosienia przy pomocy wosku. Podczas zabiegów depilacji laserowej wykorzystywana jest energia światła. Wywołany efekt termiczny zależny jest od natężenia melaniny, czyli barwnika występującego we włosach i skórze. Energia absorbowana jest przez mieszek włosowy, a macierz włosa wraz z otaczającymi drobnymi naczyniami krwionośnymi zostają podgrzane.

Dlaczego Linscan?
Urządzenia, w których wiązka światła jest w ruchu podczas aplikacji, stanowią rewolucyjne podejście do laserowego usuwania owłosienia. Laser skanuje powierzchnię poddawaną zabiegowi, zamiast „w ciemno” strzelać – daje to duży komfort klientowi. Dzięki temu aplikacja jest szybka i precyzyjna. Głowica lasera schładza się do 0°C i tym samym skutecznie chłodzi skórę w miejscu, w którym ją przykładamy.

Ile zabiegów i jak często?
Dla najlepszych efektów zaleca się 4-8 zabiegów co 6-12 tygodni. Wyznaczając przerwy między powtórzeniami depilacji laserowej mamy na uwadze fazy wzrostu włosa – zależy nam na tym, aby wychwycić fazy anagenu wszystkich włosów na danym obszarze. Po wykonaniu serii zabiegów depilacji laserowej możemy cieszyć się trwałym efektem gładkiej skóry bez powracających włosków.

Jakie partie ciała?
Zabiegowi można poddawać całe ciało, od małych partii takich jak wąsik czy bródka, po duże, jak nogi czy plecy. Nasz laser dzięki dużemu rozmiarowi głowicy, szybko i dokładnie epiluje nawet spore obszary zabiegowe. Oszczędza Ci to bólu i czasu!