Łysienie, problem znany i powszechny, to objaw chorobowy polegający na postępującym zanikaniu wytwarzania włosa w mieszku włosowym. Dotyczy zarówno kobiet, jak i mężczyzn. Łysienie kojarzymy z utratą włosów na głowie, ale może dotyczyć także np. rzęs i brwi. Łysienie może mieć różne przyczyny: leki, choroby układu dokrewnego,choroby o podłożu autoimmunologicznym, uwarunkowania genetyczne, czynniki stresogenne, zmiany hormonalne, niedobory pokarmowe, zaniedbania higieniczne. Diagnoza łysienia wymaga analizy badań morfologicznych i hormonalnych, przebytych chorób, operacji, a także niedawno odbytego porodu czy trwającego okresu laktacji.

Nie musisz godzić się na brak włosów, obecnie istnieje wiele metod zapobiegających nadmiernej ich utracie. Najskuteczniejsze znajdziesz w naszej klinice:
  • mezoterapia igłowa – polega na podaniu do cebulki włosa koktajlu ze składnikami odżywczymi, m.in. biotyną, witaminami, mikroelementami oraz kofeiną dla pobudzenia krążenia w skórze głowy. Zabieg jest praktycznie bezbolesny. Powinien być wykonany w serii wedle zaleceń naszego specjalisty.
  • karboksyterapia –  to terapia dwutlenkiem węgla, który podany podskórnie powoduje kontrolowany stan zapalny, dotlenia, wzmaga ukrwienie skóry głowy, w efekcie głęboko ją odżywiając. Jest zabiegiem bardzo bezpiecznym nawet dla alergików, doskonale współgra w kuracji z innymi metodami przeciwdziałania łysieniu.
  • osocze bogatopłytkowe – to podanie preparatu uzyskiwanego autologicznie, z własnego organizmu. Zawiera cenne składniki, m.in. czynniki wzrostu. Również świetnie sprawdza się u alergików, bo nie może uczulać, w związku z tym, że jest składnikiem krwi pacjenta.

Z przyjemnością zawalczymy wraz z Tobą z łysieniem, abyś jak najdłużej cieszyła się pięknymi, gęstymi włosami!