Często pomimo diety i ćwiczeń, na ciele możemy zaobserwować cellulit i lokalne otłuszczenie na udach, brzuchu, ramionach, w okolicach kolan. Nawet szczupłe osoby, zwłaszcza te, które dużo schudły w krótkim czasie, mogą borykać się z wiotką i obwisłą skórą. Panaceum na te problemy jest Endermologia LPG®. Pod tym hasłem kryje się w 100% naturalna, oparta na masażu podciśnieniem rewolucyjna technologia modelowania sylwetki, wyszczuplania i walki z cellulitem.

Podczas zabiegu usuwane są z organizmu toksyny i tłuszcze, a stymulowana skóra rozpoczyna dynamiczną produkcję elastyny i kolagenu, co ją widocznie ujędrnia. Zabieg jest bezbolesny, wręcz przyjemny dla Klienta i całkowicie nieinwazyjny. Mogą poddawać się mu kobiety w ciąży.

Zabieg trwa od 15 do 6 minut. Podczas zabiegu Klient jest w specjalnym kostiumie, który ułatwia poślizg rolek urządzenia na powierzchni ciała. Terapeuta przesuwa głowicę masującą, co, pod wpływem podciśnienia, powoduje powstanie fałdy skórnej. Podczas tej procedury, skóra przybiera kształt fali, co umożliwia dokładne jej rolowanie, na zewnątrz i od wewnątrz, za pomocą elektronicznie sterowanych rolek. By osiągnąć pełną mobilizację tkanki, rolki poruszają się wewnątrz głowicy nie tylko ruchem obrotowym wokół własnej osi, ale także względem siebie, zgodnie ze stanem tkanki oraz intensywnością wybranego zabiegu. W ten sposób, skóra jest mocno ugniatana w różnych kierunkach. Proces ten pobudza krążenie, metabolizm oraz stymuluje skórę do podjęcia procesów regeneracyjnych.

W nowej wersji Endermologii LPG występują głowice dedykowane twarzy oraz okolicom ust i oczu, co umożliwia wykonanie nieinwazyjnego zabiegu ujędrniającego i rozświetlającego. Świetnie sprawdza się on w redukcji wiotkiej skóry podbródka, obrzęków pod oczami oraz jako zabieg bankietowy dla wszystkich typów skóry.